Etkinlik Takvimi
E-Bülten
SEVGİ MAĞAZASI’NDAN GENÇ’E “SEVGİ KÖPRÜSÜ”

Genç ilçesine, İstanbul’da bulunan Sevgi Mağazası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından içinde giyim, kırtasiye ve oyuncak malzemelerinin bulunduğu 72 koli yardım malzemesi gönderildi.

Genç İlçesi Mili Eğitim Vakfı İlk Öğretim Okulu öğretmenlerinden Fatih Aydın ve Zafer Sabun, internet üzerinden Sevgi Mağazası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne e-mail gönderip Milli Eğitim Vakfı İlk Öğretim Okulu’nda maddi durumları iyi olmayan öğrenciler adına yardım talebinde bulundu. Yardım talebine e-mail ile olumlu yanıt veren Sevgi Mağazası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, okul mevcudu hakkında öğretmenlerden bilgi istedi.

Bu bilgiyi kısa sürede toparlayıp dernek yetkililerine ulaştıran öğretmenler konuyu ilçe kaymakamı Barış Cansu Aktan’a da aktardı. Öğretmenler Fatih Aydın ve Zafer Sabun, kaymakam Aktan’a, ‘’Genç İlçesi Milli Eğitim Vakfı İlk Öğretim Okulu’nda okuyan maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için yardım talebinde bulunduklarını, ilgili yetkililerinde, yardım taleplerine olumlu yanıt verip, gönderilecek yardım malzemelerinin sadece öğrenciler için değil, içinde yetişkinlerinde faydalanabileceği yardım malzemesi gönderecekler’’ bilgisini iletti. Kaymakam Aktan’da 72 adet yardım kolisinin ulaşım bedelini kendisinin karşılayacağını ve diğer yetişkinler için gönderilen yardım malzemesinin de gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için Genç Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı’nda kayıtlı vatandaşlara verilmesi için çalışma yapılacağını belirtti.

Önceki gün gelen yardım malzemelerinin bir kısmı Genç Millli Eğitim Vakfı İlk Öğretim Okulu ve anasınıfı öğrencilerine dağıtılırken, yetişkinler için gönderilen yardım malzemesi de Genç Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı’nda kayıtlı maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara dağıtılacak. Genç İlçesi Milli Eğitim Vakfı İlk Öğretim Okulu öğretmenleri Fatih Aydın ve Zafer Sabun, gönderdikleri yardım malzemesi ile gerek öğrencileri gerekse de ihtiyaç sahibi diğer vatandaşları sevindiren Sevgi Mağazası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne ve katkılarından dolayı ilçe Kaymakamı Barış Cansu Aktan’a teşekkür ettiler.

 

Sevgi Mağazası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği © 2002-2014 - Codec Bilişim Hizmetleri