• info@sevgimagazasi.org
  • 0 216 545 84 59
  • 0530 330 8887

14 Köy Okulumuzun Yardım Çığlığı

14 Köy Okulumuzun Yardım Çığlığı

14 Köy Okulumuzun Yardım Çığlığı

14 köy okulumuzun bizden kırtasiye, kitap ve okul araç gereç yardımı bekliyor. Köy okullarından gelen yardım taleplerinden bazıları:

"Merhabalar, Okulumuza kütüphane yaptıracağız. Bunun için ilkokul 1. ve 4. sınıflar arası yaş grubundaki çocuklar hikaye kitabı ve kırtasiye malzemelerine ihtiyacımız var. Yardımlarınızı bekliyoruz.

Sevgiler,saygılar.."

G.I.

"....Ortaokulunda müdür yardımcısı olarak çalışıyorum. Okulumuz taşımalı olarak eğitim veren bir kurum. Öğrenci sayımız 500 civarında.
Malumunuz köy okulu olduğu için eksikleri de bir hayli fazla. Okul idaresi ve öğretmenler olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz fakat yeterli gelmiyor haliyle. Sizden ricamız bize bu konuda destek çıkmanız.
 
Köy okullarına yaptığınız yardımları biliyoruz, duyuyoruz. Takdir ediyoruz ayrıca, biz öğretmenlere verdiğiniz bu destekten dolayı. Umarım bu gayretiniz bürokratlara, işadamlarına, gönüllülere örnek olur. Çünkü güneydoğudaki eğitim şartları gerçekten zor. Bu zorlukları da el birliği ile giderebiliriz ancak.
 
Gönüllüler olarak imkanlarınız çerçevesinde belirteceğim eksikler konusunda yardımcı olursanız çok memnun oluruz. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz adına."
 
İHTİYAÇLARIMIZ

1- Dizüstü bilgisayar
2- Kırtasiye malzemesi,okul çantasi
3- A4 kağıdı
4- spor malzemeleri (futbol,basketbol,voleybol topları)
5- Anasınıfı için trafik halısı
6- Sınıflar için perde
7- Öğrenci masa örtüsü
8- Projeksiyon makinesi
 

E.K.

"Merhaba,

Ben okulöncesi öğretmeniyim. Sınıfımda malzeme adına hiç birşeyim yok. Çocuklarla kısıtlı şartlarda birşeyler yapmaya çalışıyoruz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sizlerin yardımına ihtiyaçları var. Bu noktada siz yardımsever insanların bize yardım eli uzatacağınızı umuyorum. Ben bir ihtiyaç listesi hazırladım ektedir. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum..."

ihtiyaç listesi:

1.kırtasiye malzemeleri ( oyun hamuru ve kalıpları,renkli kağıtlar,boyalar,fırçalar,kalemler,artık materyaller,çocuk makasları,yapıştırıcılar)

2.eğitici oyuncaklar.

3.hikaye kitapları

4.projektör cihazı 

5.masa, sandalye (dayanıklı sandalyeler ve yuvarlak masa)

6.Resimli kitaplar,çocuk dergileri,

7.Müzik köşesi için araç gereç

8.mutfak araç gereçleri,plastik meyve sebzeler,mesleki kostümler,boy aynası,alışveriş sepeti,oyuncak kasa ve paralar,

9.Plastik ve tahta bloklar,minyatür insan hayvan vb maketleri,tamir setleri,logolar,kuklalar

10.Su havuzu,bardak,huni,kova,süzgeç,büyüteç,fener, plastik böcek ve kafesleri,mıknatıs,tohum ,taş,yapraklar,önlükler

11.saat ,tv(dvd)

12.okuma saati için tek kişilik minderler

C.B.

"Selam ben .... köyü ilkokundan müdür yetkili öğretmenim. Benim okul merkeze 35 km uzaklıkta bulunan mağdur bir bölgededir. 80 tane öğrencimiz vardır. Bu öğrencilerimizin ailelerinin maddi durumları çok düşüktür. Öğrencilerimin ayakkabı, mont, pantolon, kazak, gömlek, etek, kırtasiye, kitap ve çanta ihtiyaçlarının çok acil karşılanması gerekir. Malum ya burası soğuk bölge. kış bastı. Çocukların hasta olmadan bu ihtiyaçlarının karşılanması gerekir. Lütfen çocuklarımız daha yeni yeni yetişen fidanlardır. Eli silah tutan bireyler yetiştirmiyelim. Bu nedenle bize destek olmanızı rica ediyoruz. Gülen gözler ne olur solmasın. Bize el atın. Çocuklarımızın giyim ve kırtasiye malzemeleri alma konusunda bizden yardımlarınızı esirgemenizi rica eder saygılarımı sunarım."

M.T.

"Okulun ve öğrencilerin de birçok ihtiyacı var. En başta da  okuma kitabı ve test kitabı.  Okulun bulunduğu köyün sosyoekonomik düzeyi çok düşük. Köyde çoğu zaman elektrik yok dolayısı ile su da yok.  Maddi durumu yeterli olmayan ailelerin 7., 8. sınıf öğrencileri ihtiyaçlarını karşılamak için hafta içi ve hafta sonu bazı günler kaçak olarak kömür ocaklarında çalışıyorlar.Durum böyle olunca ailelerden kitap veya kitap için bir maddiyat temennide bulunduğumuzda olumlu bir tepki alamıyoruz. 
 Bunun dışında okulumuzun  kütüphanesi de yoktu şuanda bunu oluşturmak için bir uğraş içindeyiz. Öğrencilerin kitap talebi karşısında  kendi şahsi kitaplarımızı ödünç veriyoruz. Ancak yeterli gelmiyor. En kısa zamanda okulumuza bir kütüphane kazandırmak istiyoruz. 
 7. ve 8. sınıf öğrencilerimiz çalışmaya istekli ve talepkar öğrenciler. Ancak hem bulundukları yerde herhangi bir kırtasiye, kitapçı bulunmadığı için hem de ailelerinin maddi durumu yeterli olmadığı için bu taleplerini bize yöneltiyorlar. Bu nedenle kurumunuzun yardımseverliğine güvenerek sizlerden 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri için okuma ve test kitapları talep ediyoruz.   

Ayrıca bunların dışında bölgenin terör bölgesi içinde yer almasından dolayı hem öğrenciler hem halk hem de biz öğretmenler gerçek anlamda sıkıntılar yaşıyoruz. okulların yakılması, öğrencilerin okula gönderilmemesi, kapı kapı öğrenci toplamamız gibi. okulda var olan öğrencilerimizle daha kaliteli bir eğitim vermek için sizin yardım elinizi uzatmanızı bekliyoruz.
  
Saygılarla"

İhtiyaçlar:  Özellikle 8. sınıflar için test kitabı,  okuma kitabı, test kitabı, temizlik malzemesi, ayakkabı ve mont yardımı

A.A.

E-Bülten üyeliği için