• info@sevgimagazasi.org
  • 0 216 545 84 59
  • 0530 330 8887

ERZAK DESTEĞİ VEREN TÜM DOSTLARA…

ERZAK DESTEĞİ VEREN TÜM DOSTLARA…

ERZAK DESTEĞİ VEREN TÜM DOSTLARA…

2002 yılından bu güne kadar her Ramazan ayında Derneğimizden yardım alan ihtiyaç sahiplerine erzak dağıtmaya devam ediyoruz. Bu yıl, aldıkları erzakları Derneğimize getiren ve sanal market alışverişleriyle gönderen bağışçılarımızın yanı sıra; nakdi bağışlar yaparak erzak alınmasını isteyen destekçilerimizin de sayısı git gide artmıştır. Biz gün geçtikçe büyüyen bir aileyiz. Bu yıl desteklerinizle 1577 aileye erzak dağıttık.

Nakdi destek veren bağışçılarımızın hemen hemen hepsi “Biz size güveniyoruz,yaptığımız bağışları siz ihtiyaçlarınıza göre kullanın” dediler. Bizlere yüklenen bu güvene layık olmak için; gelen nakdi bağışlar ile daha çok erzak alıp dağıtalım diye toptan satış yapan marketlerden alışveriş yaptık. Ramazan ayı boyunca hemen her gün onlarca ihtiyaç sahibine düzen içinde randevu vererek erzak dağıttık.

Diğer yandan da hepimiz gönüllüler olarak içten içe gururlanıyoruz. Gururlanıyoruz çünkü kurulduğumuz günden bu yana hiçbir dini ve siyasi işbirliğine girmemeyi başararak dil, din, ırk ve cinsiyet ayrımı yapmadan yoksunluğunu belgelemiş ihtiyaç sahiplerine hizmet için gönüllülük esasıyla çalışıyoruz.

Bildiğiniz gibi biz sadece Ramazan ayında değil, yılın 12 ayında korumamız altındaki onlarca aileye erzak vermeye çalışıyoruz. Siz değerli bağışçılarımız ile birlikte başarıyoruz bu dağıtımı.

Adını bizim bile bilmediğimiz bir bağışçımız her ay düzenli olarak ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere sanal marketi kullanarak derneğimize erzak gönderiyor. Arada bir telefon ederek erzakların gelip gelmediğini soruyor. Birgün tesadüfen ben telefonu açtığımda “Sizi merak ediyorum, size teşekkür edebilmek için isminizi ve telefonunuzu verir misiniz?” dediğimde “Hayır!” dedi.“Sağ elin verdiğini sol el bilmemeli. Ben sizin ne kadar özveriyle çalıştığınızı biliyorum, asıl ben teşekkür ederim” diyerek telefonu kapattı.Ancak erzaklar yaklaşık bir yıldır düzenli olarak gelmeye devam ediyor sevgili dostlar.

İşte biz bu güvene layık olmaya çalışıyoruz; titizlikle, incelikle, kılı kırk yararak. Kimsenin gözü arkada kalmasın diye…

Sevgi Mağazası’na güven ile destek veren tüm bağışçılarımıza teşekkür eder,şükranlarımı sunarım.

 

Fazilet Şahin

Yönetim Kurulu Başkanı

E-Bülten üyeliği için