4 yıl önce bir baba yanında heyecandan titreyen ve şaşkın gözlerle etrafını inceleyen iki kız Derneğimizden içeri girdiler…

Şırnak Uludere, Hilal Köyünden İstanbul Üniversitesini kazanmışlar kızlar. Üniversiteye ve yurda kayıtlarını yaptırıp doğruca benimle tanışmaya gelmişler. İki tane de erkek çocuğumuz var bizim köyden İstanbul Üniversitesini kazanan, bu çocukların hepsi size emanet,  ben Hilal’e dönüyorum dedi baba.

Bizi yıllardır yardım gönderdiğimiz Hilal’deki bir okul müdüründen duymuşlar, bizden başka kimseleri yokmuş İstanbul’da.

Manisa Celal Bayar Üniversitesini kazanan bir öğrencimiz Derneğe geldiğinde bu okul biter mi hiç demişti.Manisa’da yurtta kalıyor ailesi İstanbul’da…  

4 yıl boyunca eğitim desteği verdiğimiz Üniversiteli 5 gencimiz bu yıl başarı ile mezun oldular, bizimle bağlantılarını hiç koparmadılar. Derslerinin hafif olduğu her dönemde Sevgi Mağazasının gönüllü neferleri oldular.

Başarılarına başarı kattılar,biri okul 5. si oldu, diğeri üstün başarı belgesi aldı mezuniyet belgesinin yanı sıra. Ve diğerleri 3 ortalamanın üzerine çıktılar.

Başarılarını her dönem takip etmeme rağmen sonuçlarını bana getirdiklerinde çok duygulandım, gururlandım çocuklarımla. Evet, artık onlar benim çocuklarım oldular, içten, samimi ve sıcak.

Her biri pırıl pırıl gençler,yurdun dört bir yanına eğitim neferi olarak dağılacaklar ve yeni nesillere yön verecekler. Sevgi Mağazasını asla unutmayacak, görev yaptıkları köylerde, şehirlerde daima elçimiz olacaklar ve oralardaki çocuklara ulaşmamız için elçimiz olacaklar.

Yeni hayatınızda yolunuz açık ve aydınlık olsun Sevgili Çocuklarım…

Sevgilerimle…

Fazilet ŞAHİN
Yönetim Kurulu Başkanı

 HEMEN ARAYIN!
 WHATSAPP
instagram
Banka
Hesap Bilgileri
TIKLA!