Hürriyet Gazetesi 14.09.2009 Tarihli Pınar Reyhan Pil Kardeşliği Kampanyası Haberi

Eminim ne onun ne de annesinin yerinde olmak isterdik… Çünkü onun yerinde olsaydık, ne konuşabilecek ne de duyabilecektik. Annemizin sesini bilemeyecektik belki, bize nasıl “Seni seviyorum” dediğini de… Annesinin yerinde olsaydık eğer, sesimizi çocuğumuza duyuramamanın ne büyük bir acı olduğunu yaşayacaktık, saçını okşarken söylediklerimizi anlamadığına yanacaktı içimiz. Belki de sadece masal anlatmak, minik bebeğimizin de sorusorması en büyük hayalimiz olacaktı. Ama şanslıyız biz değil mi? Ne 5 yaşındaki minik Hilal’in yerindeyiz, ne de annesinin… İşte bu yüzden yardım etmemiz gerekiyor. Minicik bir kız çocuğunun duymasına yardım etmemiz, destek olmamız gerekiyor.

Sağlıklı çocuğu olan her annenin bence, yardıma ihtiyacı olan bir anneye hayatında bir kez bile olsa bir şey yapması gerekiyor. Ve hemen şimdi yapması gerekiyor! Hilal Demirci, 5 yaşında bir kız çocuğu… Doğuştan duyma ve konuşma özürlü. Ailesi yeşil kartlı ve yoksul. Hilal ancak Ankara Gazi Üniversitesi’nde yapılan ameliyat ile takılan cihazla duyabiliyor. Şimdi rehabilitasyon merkezine devam ediyor. Artık duyuyor, konuşmaya gayret ediyor, bu yıl ise anaokuluna başlayacak. Anneyiz.Biz olarak yaptıkları çalışmaları yakından takip ettiğimiz, yapılan yardımların bizzat yerine ulaştığına şahit olduğumuz Sevgi Mağazası Derneği aracılığı ile Hilal’in ve ailesinin giyim, eşya, oyuncak, moral ihtiyaçları karşılanıyor.

Minik Hilal’e takılan cihazın her yıl 60 kutu pile ihtiyacı var. Pilin bir kutusu ise 6 gün kullanım sağlıyor. Bir kutu pil 6 TL. Ve Hilal’in ailesi bu pili temin etmekte dahi zorlanıyor. Bu pili temin edecek veya bu pilin alımı için maddi destek sağlayacak dostlarımız olabilme ihtimaline karşılık bu çağrıyı yapıyorum. Lütfen anneler olarak Hilal’e yardım ederek bir şeyler yapmaya başlayalım. Aramızda bir “Pil kardeşliği” kuralım. Bu bir başlangıç olsun, Hilal gibi yardıma ihtiyacı olan diğer çocuklara da elimizden geldiğince yardım edelim. Az önce de söylediğim gibi ömrümüzde bir kez bile olsa kendi çocuğumuzdanbaşka bir çocuğa yardım edelim. Yardım etmek için bir banka hesap numarası ve benzeri bir şey vermiyorum çünkü sizden sadece pil istiyorum. Tüm çocuklara ise sağlık diliyorum.

Hilal için ihtiyacımız olan pilin teknik özelliği: A-675 P,

Satın alıp göndermek isteyenler için posta adresi:
Acıbadem Mahallesi Ata Sokak Orkide Apt. C Blok No:9 D.100-101 Kadıköy-İstanbul

Sorularınız için telefonlar: 0 216 545 84 59 veya 0 530 330 88 87 Sevgi Mağazası Derneği’ni yakından tanımak isteyenler www.sevgimagazasi.org adresinden bilgi alabilirler.

Hürriyet, Pınar Reyhan, 14.09.2009

 HEMEN ARAYIN!
 WHATSAPP
instagram
Banka
Hesap Bilgileri
TIKLA!