Kadıköy Gazetesi 14.01.2010 Tarihli Kenan Gülerci Sevgi Mağazası Adıyla Logosuyla Marka Tescillidir Haberi

02 Şubat 2002 tarihinden beri özveriyle faaliyet gösteren Sevgi Mağazasının, fikir babası ve kurucusuSinan Gülerci’dir. “Bizde her şey sevgiyle sloganıyla çalışmalarını yürüten ve yüzbinlerce ihtiyaç sahibi insanın ihtiyaçlarının karşılanmasına vesile olanSevgi Mağazası öyle bir anda ortaya çıkmış bir yardım mağazası değildir. Bende bu Sosyal yardımlaşma kurumunda şu an için yönetim kurulu üyesiyim, başkan yardımcısıyım.

Sevgi Mağazası adıyla logosuyla Marka Tescillidir.

Sevgi Mağazası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği benim için çok özel anlam ifade etmektedir. Çünkü kurucusu olan Sinan Gülerci benim abimdir. Kendisi, 2007 yılında ani bir rahatsızlık sonucu Hakkın Rahmetine kavuştu. Kendisi sosyal sorumluluk projeleri konusunda iyi bir uygulamacı idi. Hayatını adamıştı bu konulara. Kadıköy Gazetesi’nin yayıncılığını yaparken aynı zamanda, düşkünlerin, yoksulların yardımına koşan iyi bir yardım severdi.

Sadece Allah Rızası için yapılmaktadır.

Bu sosyal sorumluluk adına yaptığı çalışmalarda çok hassas davranırdı. Özellikle yapılan faaliyetlerin, siyasi- ideolojik anlamda şahsi çıkarlara dönüşmesine asla izin vermedi, bu prensip aynı titizlikle devam ediyor. Sevgi Mağazasında yapılan yardım faaliyetleri sadece Allah Rızası için yapılır.

Dernek Başkanı, Yönetim kurulu üyeleri ve çalışan herkes gönüllü olarak çalışır. Kimsenin bir çıkar beklentisi asla olmadı olmayacaktır da.

Siyasilerin böyle faaliyetlerinin tek bir amacı vardır, oy beklentisi…

Dolayısıyla bu çalışmanın yani Sevgi Mağazasının yardımlaşma ruhuna uygun düşmeyen bir anlayıştır.

Bu sebeple son zamanlarda sayıları artan Sevgi Mağazalarına karşı hem halkı hemde bu girişimde bulunanları bilgilendirmek zorundayız.

Sevgi Mağazası tektir…

Son zamanlarda bazı belediyeler, kaymakamlıklar, vs. Sevgi Mağazası açma gayretindeler. Ama dikkat etmek gereken bir nokta var ki, Sevgi Mağazası şu an itibariyle bir tek adreste hizmet vermektedir. Yani şubesi yoktur.

Açılan diğer sevgi mağazaları ile Kadıköy Acıbadem’de faaliyet gösteren Sevgi Mağazası'nın hiçbir ilişkisi yoktur.

Hayır amaçlı yapılan her iş güzeldir, yapılmasına kimse karşı değil, bizlerde karşı değiliz, fakat bu tertemiz Sevgi Mağazasıismini kullanarak yardım faaliyetinde bulunanların, özellikle siyasetçilerin yer alması doğru değil. Yardım faaliyeti herkes yapabilir ama Sevgi Mağazası adını kullanarak olmaz.

Lakin bu ismi de herkes, -bende Sevgi Mağazası açıyorum… diyerek bu ismi kullanamaz, kullanmamalıdır.

Sevgi Mağazası ismi tescillidir, bu ismi izinsiz kullananlar hakkında yasal girişimler de bulunulmaktadır.

“ Sevgi mağazası zengin ve varlıklı ile yoksul ve yoksun insanların paylaşımlarının sağlandığı bir yerdir. Burada din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı yapılmaz.
Sevgi Mağazasında altın, gümüş ve para geçmez ve yalnızca servet  SEVGİ dir.

İçten gelen ve gönülden geçen yalnızca SEVGİ’dir.

Olan ve olmayan insanlar; eşyalarını, giysilerini, yiyecek ve içeceklerini, dertlerini ve daha nicelerini paylaşırlar, Ancak esas olan “SEVGİ’ nin paylaşımıdır.
Veren içten, alan ise gönülden alır; art niyet, çıkar ilişkisi, rant kavgası, aç gözlülük, fırsatçılık, duygu sömürüsü yoktur çünkü herkes kendi vicdanı ile başbaşadır.

Verende, alanda vicdan muhasebesini kendi kendine yapar.

Bu arada veren ile alanı, verilen ile alınanı buluşturan ise yalnızca “GÖNÜLLÜLER” dir ve yine altın, gümüş ve para geçmez ve yalnızca servet SEVGİ’dir.
İşte bu yüzden burası “SEVGİ MAĞAZASI” diye adlandırılır.

Sevgili Sinan Abim, Sevgi Mağazası fikri nasıl oluştu?  Sorusuna şöyle açıklama yapardı…

“İnsanlar doğar, yaşar ve ölür. Bende doğdum şu an yaşıyorum ve bir gün öleceğim. Yaşarken yaptığım çalışmalarımla insanlara faydalı olabilecek bir eserler bırakabilirsem ne mutlu bana, Sevgi Mağazası yıllara dayanan gözlemlerim neticesinde, sağlıklı bir araştırma sonucu ortaya çıkan bir çalışmanın ürünüdür.

Türkiye’de, insanlar ve toplumlararası yardımlaşma ve dayanışma yapılmakta idi. Hepsi de iyi niyetler çerçevesinde mükemmeli yakalamaya çalışıyorlardı. Biz yardımlaşmaya farklı ve yeni bir model getirmek için, yardımlaşmanın dinimizde, geleneklerimizde nasıl yapıldığını inceleyip, Avrupa ülkelerinde hangi sistemlerin uygulanıldığını Sevgi Mağazası’nın kuruluşundaki gönüllü arkadaşlarımızla birlikte yoğun bir çaba sarfederek araştırdık “ dedi ve Sevgi Mağazası gibi bir eser bıraktı bizlere.

Kendisine Allah’tan Rahmet dilerken, Sevgi Mağazası ismini kullananları, manevi değerlere saygılı olmaları konusunda duyarlı davranmaya davet ediyorum.

Kadıköy Gazetesi, Kenan Gülerci, 14.01.2010

 HEMEN ARAYIN!
 WHATSAPP
instagram
Banka
Hesap Bilgileri
TIKLA!