www.banunundunyasi.com 03 Mart 2014 Tarihli Banu Özkan Tozluyurt Sevgi Mağazası, Burada Her Şey Sevgi İle Web Blog Haberi

BANU ÖZKAN TOZLUYURT

Sevgi Mağazası , burada herşey sevgi ile…
  
Bundan yedi yıl önce yazmışım Sevgi Mağazası’nı. O zaman duyduğumda hemen gidip tanışmış ve sonrasında da birkaç kez gidip destekte bulunmuştum. Yerleri değişmiş, daha çok kişiye ulaşmışlar ama bu arada samimiyetlerinden hiçbir şey kaybetmemişler.

Sevgi Mağazası adından anlaşılacağı gibi senin, benim desteklerimizle açık olan bir mağaza.

  • Kıyafetten oyuncağa, erzaktan çamaşır makinasına, kitaptan yorgana, bardaktan tabağa…
  • Artık kullanmadığınız; fakat kullanılabilir durumda olan her tür eşyayı alıyorlar.
  • Hepsini ayrı ayrı istifliyorlar; kitaplar raflarda, kıyafetler askıda, makinalar mutfakta
  • İhtiyaç sahipleri gidip ihtiyaçlarını rencide olmadan, herhangi bir mağazadan alışveriş yapar gibi askısından, rafından seçiyor.

Sevgi Mağazası, fakirlik belgesi ya da kaymakamlıktan yoksulluk belgesi olan herkese destek veriyor.

Ayrıca üniversitede okuyan, Anadolu’dan gelmiş burada ev tutmuş öğrencilere de destek oluyor. Koltuk, fırın, tabak vs. aklınıza gelen her şeyi temin edebiliyor öğrenciler bu mağazadan.

Sevgi Mağazası’nın hiç bir şubesi yok.

Maalesef ismini kullanarak çok yer açmış aklına şaştığım bazı akıllılar.

Sevgi Mağazası Yönetim Kurulu Başkanı Fazilet Şahin bu konuda, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı’ndan Başbakanlığa kadar her yere yazmış, isim hakkının sadece onlara ait olduğunu fakat sonuç ne olmuş sizce?

Yani siz siz olun, Kadıköy Acıbadem’deki Sevgi Mağazası ’ndan başka duyduklarınız olursa aynı yer zannetmeyin. Her şehirden gelen ihtiyaç sahiplerine kapıları sonuna kadar açık. Sevgi Mağazası’nın direkt olarak burs hesapları yok; fakat ihtiyaç sahipleri ile hayırseverleri buluşturuyorlar, hesap numaralarını paylaşıyorlar. Onların görevi burs almasına yardımcı oldukları öğrencilerin yıllık başarılarını takip edip burs verenlere iletmek. Yani eğer burs vermek isterseniz birebir Fazilet Şahin ile iletişime geçebilirsiniz.

Şu anda en çok çocuk 6-15 yaş arası çocuk kıyafetlerine ihtiyaçları var. Bu konuda hatta acil destek bekliyorlar. Bir de benim kullanmadığım bardaklarım var, o kadar çok almışız ki, bir iki kez kullanmışız ve bir kenarda duruyor. Hafta sonu hepsini tek tek paket yapıp, Sevgi Mağazası için bir kenara koyacağım. Oyuncak, çorap ve çarşaf da vereceklerim arasında. Bu arada vereceğiniz eşyaları, temiz, ütülü, silinmiş bir şekilde teslim etmemizi istiyorlar çünkü çoğu zaman bunları alacak kişilerin yıkama, ütüleme imkanı bile olmuyormuş.

Sevgi Mağazası eşya alımını pazartesiden cumartesiye kadar 10:00 – 17:00 arasında yapıyor.

Resmi tatil, pazar ve belirtilen saatler dışında kapalı. Yaptığınız yardım karşılığında makbuzunuzu anında veriyorlar.

Dağıtımı ise çarşamba ve cumartesi günleri 10:30 – 13:30 arasında yapıyor.

Önce gelen sırası olmayıp en uzaktan gelen ihtiyaç sahipleri öncelikli.

Sevgi Mağazası’na bir gün gidin ve medeniyeti görün derim. Her şey düzenli, her şey kimseyi rencide etmeden sahibine ulaşsın diye istiflenmiş.

Ülkemizin içinde bulunduğu şu günlerde bizi ancak “paylaşmak” rahatlatır düşüncesinde olduğumdan bu yazıyı paylaştım, umarım siz de ihtiyaç sahipleriyle bir parçanızı paylaşırsınız. Emin olun mağazadan çıkınca kendinizi çok iyi hissedeceksiniz.

Sevgi Mağazası , Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Acıbadem mah. Sarayardı cad. Ata sok. Orkide Apt. No:7/A Kadıköy

Tel: 0216.545.84.59
info@sevgimagazasi.org

Haberin Linki : https://banunundunyasi.com/4367/

 HEMEN ARAYIN!
 WHATSAPP
instagram
Banka
Hesap Bilgileri
TIKLA!