Kadıköy Gazetesi 16.11.2009 Tarihli Fetih Satıcı Öğrencilerin İmdadına Sevgi Mağazası Yetişti Haberi

Bir çoğunun Marmara Üniversitesi öğrencisi olduğu belirtilen ve Göztepe Özmen Aktar Kız Öğrenci Yurdunda kalan öğrenciler, geçtiğimiz günlerde deprem güçlendirmesi çalışması başlatılması nedeniyle tahliye edilen öğrencileri adeta sokakta kaldılar.

Sevgi Mağazası şefkat elini uzattı

Bazı öğrenciler 4-5 arkadaş bir araya gelip birlikte kiralaya bildikleri evlerine gerekli ev eşyalarını alma imkanları olmayınca Sevgi Mağazası Yardımlaşma Derneği öğrencilerin imdadına yetişti ve kız öğrencilerin ihtiyaç duyduğu divan, çekyat, yatak, yorgan, battaniye, halı, ısı araçları, mutfak seti ve giysi gibi eşyalarını temin etti.

Yaklaşık 6 ay sürecek olan yurdun deprem güçlendirme çalışması nedeniyle mağdur durumda bırakılan kız öğrencilere her konuda yardımcı olmaya özen gösterdiklerini belirten Sevgi Mağazası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fazilet Şahin,” 2002 yılında kurulan ve günümüze kadar olan süreçte kuruluşumuz ihtiyaç sahibi vatandaşlara, muhtaç öğrencilere ev eşyası, mutfak setleri ve giysi yardımında bulunmaktadır. Paranın geçmediği Sevgi Mağazası sevgi dağıtmaya devam edecektir. Bu anlamda da mağdur kız öğrencilerimize ihtiyaç duydukları konularda yardımcı oluyoruz” dedi.

Kadıköy Gazetesi, Fetih Satıcı,16.11.2009

 HEMEN ARAYIN!
 WHATSAPP
instagram
Banka
Hesap Bilgileri
TIKLA!